top of page
Блогер / Журналіст

Шкідливий для України в інфополі

Собчак Ксєнія

Війна 2014 - це війна?

Немає чіткої позиції

Крим є невід'ємною частиною України?

Ні

Війна 2022 - це війна?

Так

Росія - це агресор?

Немає чіткої позиції

Візи росіянам відміняти?

Ні

Висловлювання / факти, які допомагають Україні в інфополі

У 2020 році натякає, що події на Майдані вже були початком війни росії й України.
У 2020 році визнає, що "рускій мір" (цінності, до яких хотіли долучитись люди) для багатьох приєднаних територій - це лише інструмент сили російської влади.
Від 2017 року говорить, що референдум в Криму був незаконний, визнає це анексією.
Визнає, що наразі відбувається не "спецоперація", а війна.

Висловлювання / факти, які шкодять Україні в інфополі:

Раділа "приєднанню" Криму до росії, в 2014 одразу приїхала в Крим (незаконний перетин через кордон росії).
Ностальгувала за радянськими часами та своїм дитинством в Криму. Вона ніби й визнає незаконність "анексії", стверджує, що за міжнародним правом півострів належить Україні. Але, в той же час, вважає, що вирішенням цього питання не може бути повернення Криму в склад України. Стверджує, що жоден президент росії, навіть той, що прийде після путіна не зможе "віддати" Крим. Вважає, що рішенням кримського питання є якийсь абстрактний "міжнародний референдум", в якому мають взяти участь жителі Криму. Водночас казала, що до референдума також мають долучитись українці та росіяни.
Позиціонує себе як незалежну журналістку через те, що є опозиціонером до Путіна, і що була єдиною політикинею, яка засуджувала анексію Криму, під час президентської кампанії. Втім, формулювання запитань до Поклонської, і тези про "дві сторони", "домовлятися", "компроміс", "по мнению международного права" - все це не схоже на професійну, а тим більше незалежну журналістику, яка має справу з фактами, а не думками, з доказами та конкретними термінами, а не "позиціями", які для Собчак є рівноцінними, так само як агресор і жертва агресії.
Вважає Україну "братнім народом", заперечує суб'єктність України у війні - натомість вважає, що йде війна росії й США на території України. Зокрема стверджує, про обов'язки НАТО не розширятись. Згадує й невиконання Мінських домовленостей "обома сторонами". Підкреслює, що Україна - головний партнер росії, і нам "доведеться" налагоджувати стосунки, не передбачає вибір України самій вирішувати, треба їй таке партнерство чи ні.
Не називає війну війною. Натомість: "конфликт", "трагедия", катастрофа", "ситуация", "происходит то, что происходит".
Нібито засуджує Путіна за його авторитаризм, але діє перш за все в інтересах росії, в тому числі в геополітичних інтересах (за цим терміном для Собчак важко визнати слово "імперіалізм").
Під час загострення напередодні 24 лютого 2022 року назвала путіна "зрелым, адекватным политиком".
Підкреслює, що росіяни ні на що не впливають, тож мають не панікувати через санкції (а не через міжнародний злочин), а просто жити й працювати.
Періодично залякує громадянською війною в росії, якщо втілювати ідею революції, а не еволюції політичної системи. Або якщо просто так взяти і віддати Крим та вийти з Донбасу. По суті, є рупором Кремля, щоб донести думку: росія назад не відступає, от така реальність, домовляйтеся з нами. З Путіним, чи може з кимось іншим, але "свого" не віддамо.
Радісно знайомилась з "прокурором" Криму Поклонською в 2014 році, потім в 2020 брала в неї інтерв'ю, а потім в 2022 підкреслила, що була в Криму як журналістка, і що Поклонська її туди "затащила", щоб спровокувати.
Після так званого "визнання" терористичних "днр" та "лнр" на YouTube каналі "Осторожно: Собчак" випустили відео-аналіз ситуації. В ній брали інтерв'ю жителів так званих "лднр", які "хочуть жити без обстрілів, що тривають 8 років", стверджують, що "Україні вони не потрібні", а вони хочуть "визнання республік" та взагалі об'єднання з росією, бо втомились. Під час інтерв'ю з Нікою Білоцерківською ставила провокативне запитання про те, чи могла б вона прийняти "біженців з Донбасу", а не лише українців.

Якщо ви побачили помилку в аналізі чи володієте додатковою інформацією (з публічних джерел), будь ласка, надсилайте її на e-mail: inforulesua@gmail.com

bottom of page