top of page
Блогер / Журналіст

Швидше корисний для України в інфополі

Бєльская Яна

Війна 2014 - це війна?

Так

Крим є невід'ємною частиною України?

Так

Війна 2022 - це війна?

Так

Росія - це агресор?

Так

Візи росіянам відміняти?

Позиція не виявлена

Висловлювання / факти, які допомагають Україні в інфополі

Пропаганда федерального ТБ впливає у тому числі на російськомовних закордоном - створює для них нереалістичний позитивний образ рф.
Розповідає про самоцензуру та державний піар на ТБ каналах.
Називає головною маніпуляцією на російському ТБ - те, що російське суспільство не визнає, що вони ведуть війну в Україні.
Вважає, що зомбування неможливе - це бажання самої аудиторії бути зомбованою (нівелює тезу "хороших росіян", що у росіян немає вибору і вони приречені бути радикалізованими через пропаганду).
У 2022 уже характеризує російську пропаганду як фашизм та шовінізм (раніше нейтрально казала про "професійне виконання задачі").
Відповідаючи на питання слухачки з Казахастану про можливість агресії рф до Казахстану, описує Україну як форпост, що наразі спиняє ці плани.
Критика Познера за те, що сіяв сумніви серед розумної аудиторії у тому, чи є російська влада абсолютним злом.
До російської агресії проти України з 2014 року вживає термін "війна", а щодо Криму - анексія. Так звані "лнр" та "днр" вважає квазіреспубліками.
Критика Собчак: не опозиціонерка, а "клоун" та "блазень", що хайпує на образі опозиціонерки.

Висловлювання / факти, які шкодять Україні в інфополі:

До лютого 2022: характеризувала Russia Today як професіоналів, що добре виконують свою задачу і запевняла, що інші країни також мають подібні пропагандистські медіа (Японія, Франція та Британія з її слів), чим нівелювала провину російських пропагандистів.
Для неї використання символіки, "що схвалює вторгнення до України" - це позиція окремої людини, яку вона не засуджує.
У 2018 нагородила премією чиновника Воліна, що розповідав у 2017 яка в Україні цензура у зв’язку із блокуванням російських соціальних мереж.
Вважає, що зомбування по ТБ неможливе - це бажання самої аудиторії бути зомбованою - звільняє телевізійників від відповідальності за таке зомбування. Також це спростовує тезу про росіян як жертв пропаганди, а не замовника її створення.
Було висловлювання про те, що "это возможно было до 24 февраля, после того как пролилась кровь - это уже невозможно". Це ніби натякає, що раніше цього не було. Хоча може бути обмовкою в контексті.
Вживає імперське «Прибалтика» на Латвійському ЗМІ.
Засуджує закриття Україною каналу "Дождь" після того, як вони продемонстрували карту України без Криму. Вважає, що це було ненавмисною помилкою каналу.

Якщо ви побачили помилку в аналізі чи володієте додатковою інформацією (з публічних джерел), будь ласка, надсилайте її на e-mail: inforulesua@gmail.com

bottom of page